×
MENU

Domů - O Nás Péče o vousy Holení Ceník Páni Ceník Dámy Inspirace muži Inspirace ženy Inspirace děti Inspirace klasika Galerie Joke Kontakty


Holení

Mysleli jste, že Holení vousů ostře nabroušenou břitvou patří jen do učebnic dějepisu? V době elektrických strojků a lamelových holítek se zdálo, že tradice nemá šanci. Omyl!

Břitva zažívá nebývalou renesanci. Holení s ní znamená pro gentlemany obřad.

Než však začne pravý muž na břitvu pomýšlet, musí pochopit ducha takového holení. Nejde o pouhou výměnu „řezných“ nástrojů. Ani o jednoduchou náhradu moderního elektrického či manuálního holicího strojku.

Jde o tradiční rituál, kdy si gentleman udělá čas jen pro sebe. "Je to pro muže svátek, kdy se oholí, upraví vlasy, zaholí kontury,“ říká specialistka a majitelka tradičního pánského lazebnictví Adriana.

Je to dlouhá cesta za rituálem....přesedlat k břitvě, nelze to udělat ze dne na den. Naopak, čeká Vás dlouhá cesta. Zvládnout techniku používání břitvy, její broušení a vůbec údržbu trvá dlouho. Určitě to však stojí za to.

„Než se začne muž holit břitvou, měl by podstoupit důkladné školení. Je dobré začít se shavettkou, která má vyměnitelné žiletky a nemusí se brousit,“

Velmi důležitá je příprava před holením. Tvář je nutné důkladně napařit, aby vousy změkly. To lze udělat buď speciálním olejíčkem a zábalem z napařeného 200% bavlněného ručníku, nebo horkou sprchou. Je třeba používat kvalitní kosmetiku, která vytvoří hustou holicí pěnu a tradiční štětku [ty nejlepší jsou např. z jezevce], pomocí níž rovnoměrně nanášíme pěnu na obličej. Při holení musíme znát správnou techniku. Nejen proto, aby jste se ošklivě neřízl, ale i kvůli tomu, abychom nepodráždili tvář. Holení by pak bylo nepříjemné.V našem lazebnictví holíme klienta nadvakrát tak, aby měl tvář opravdu hladkou. Samozřejmě aplikujeme dezinfekci, uklidňující balzámy a nakonec pudr. A je to👍

Holení břitvou je zkrátka obřad, jehož zvládnutí není vůbec snadné. Pokud se ho gentleman nechce učit, může se nechat oholit v tradičních Lazebnictvích, kterých je opravdu poskromnu.

Těšíme se na Vás.....

Galerie

Naše Lazebnice dá Vašim vousům tu nejlepší péči

CHCI DOSTAT PÉČI

Web Barber Nymburk používá cookies s jejichž pomocí bychom Vám chtěli umožnit optimální využití našich internetových stránek a také provádět průběžné zdokonalování internetové stránky. Svůj dobrovolný souhlas s použitím cookies můžete kdykoliv odvolat.